Drogi Odwiedzający!
Musisz wiedzieć, że zbieramy o Tobie informacje i niektóre Twoje dane osobowe. Spokojnie! Wykorzystujemy je legalnie i w sposób nieszkodzący Tobie.

Dlaczego wyświetlamy tę wiadomość?

Chcemy, byś wiedział, że na naszej stronie jesteś bezpieczny!
JAK CHRONIMY I PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

  • Zapewniamy, że traktujemy dane osobowe ze szczególną starannością i przykładamy dużą wagę do ochrony Twojej prywatności.
  • Twoje dane osobowe gromadzimy i przetwarzamy jako GOŁEMBIEWSCY SP. z o.o. SP. K., będąc jednocześnie Administratorem zbioru danych osobowych.
  • Podając dobrowolnie swoje dane masz prawo dostępu do ich treści, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, z zastrzeżeniem, że odmowa podania danych lub ograniczenie ich przetwarzania może utrudnić kontakt z Tobą.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do realizacji usługi i nie będą przetwarzane w innych celach, nie będziemy również ich używać do profilowania.
  • Dane osobowe przechowujemy wyłącznie na terenie EOG.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017. poz. 1219 t.j.).
  • Pamiętaj, że masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych.
ROZUMIEM

JAK POPRAWIĆ BRZMIENIE MUZYKI W AUCIE?

Prawie każdy kierowca wsiadając do samochodu włącza radio lub odtwarzacz – słuchanie muzyki w czasie jazdy to doskonała rozrywka i dobry sposób na walkę z monotonią oraz sennością. Podstawą jest jednak dobra jakość dźwięku, z którą w fabrycznych systemach audio bywa różnie. W sieci znaleźć można wiele sposobów na poprawienie brzmienia muzyki w aucie, ale tylko niektóre z nich mogą przynieść samochodowym audiofilom prawdziwe korzyści. Jak zatem skutecznie podnieść jakość odtwarzanego dźwięku w swoim samochodzie?

brzmienie muzyki w aucie

Wymiana głośników samochodowych

Częstą przyczyną słabej jakości muzyki w aucie jest korzystanie z fabrycznych głośników niskiej jakości. Słuchanie codziennych wiadomości radiowych z użyciem takiego sprzętu to nie problem, ale odtwarzanie muzyki z dużą ilością niskich tonów czy wirtuozerskich koncertów klasycznych bywa już przyczyną powstawania dudnień czy przesterowania dźwięku. Pomóc może wymiana przednich głośników na zestaw dwudrożny z zewnętrzną zwrotnicą, co zapewni dobrą jakość zarówno niskich, jak i wysokich tonów.

Miłośnicy głośnej muzyki powinni dodatkowo pomyśleć o wzmacniaczu samochodowym, który poradzi sobie z podawaniem mocnego sygnału audio do nowych głośników. Seryjne radioodtwarzacze zwykle nie pozwalają na osiągnięcie wysokiej głośności, ale warto pamiętać, że sama instalacja wzmacniacza do fabrycznej instalacji nie przyniesie dobrych skutków. Seryjny odtwarzacz i głośniki w połączeniu ze wzmacniaczem sygnału to jedynie przepis na zrobienie hałasu, ale z pewnością nie na podniesienie jakości dźwięku – dobre głośniki z odpowiednio dobraną mocą to priorytet i to właśnie w nie, powinno się inwestować w pierwszej kolejności.

Podkładki pod głośniki

Stosunkowo prostym, ale bardzo skutecznym sposobem na poprawę jakości dźwięku w aucie jest również montaż specjalnych podkładek pod głośniki. Co daje taki zabieg? Praca głośnika i przetwornika zależy od wielu czynników – nie tylko od jakości wykonania oraz mocy zestawu. Ogromne znacznie dla akustyki ma również środowisko pracy głośnika i specjalna podkładka ma na celu stworzenie idealnych warunków do prawidłowej jego pracy. Audiofile słuchający muzyki w domu używają specjalnych podstawek z kolcami pod kolumny głośnikowe, które w znaczący sposób poprawiają jakość muzyki.

Specjalna podkładka pod głośnikiem działa jak izolator drgań, który ma dwojakie działanie. Wibracje nie przenoszą się z wyizolowanego głośnika na elementy samochodu oraz minimalizowane jest drganie obudowy przetwornika, co pozwala na osiągnięcie czystszych i bardziej naturalnych tonów. To rozwiązanie wyróżnia się stosunkowo niską ceną i pozwala znacząco poprawić jakość brzmienia w praktycznie każdym samochodzie – bez montażu skomplikowanych instalacji i żmudnych obliczeń.

Sprzęt dla najbardziej wymagających

Dla prawdziwego melomana doskonała jakość dźwięku jest niezwykle ważna. Stworzenie w samochodzie zestawu, który dorównywałby brzmieniem najlepszym systemom domowym czy scenicznym jest niezwykle trudne i kosztowne, ale nie niemożliwe. Wymaga to jednak wizyty u specjalisty i całkowitą wymianę fabrycznego sprzętu do odtwarzania muzyki, montaż dodatkowych głośników, wzmacniaczy i okablowania z wysokiej półki. To jednak rozwiązanie jedynie dla prawdziwych fanatyków doskonałego brzmienia, gdyż zdarza się, że takie modyfikacje sięgają pod względem ceny nawet wartości samego samochodu.