Drogi Odwiedzający!
Musisz wiedzieć, że zbieramy o Tobie informacje i niektóre Twoje dane osobowe. Spokojnie! Wykorzystujemy je legalnie i w sposób nieszkodzący Tobie.

Dlaczego wyświetlamy tę wiadomość?

Chcemy, byś wiedział, że na naszej stronie jesteś bezpieczny!
JAK CHRONIMY I PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

  • Zapewniamy, że traktujemy dane osobowe ze szczególną starannością i przykładamy dużą wagę do ochrony Twojej prywatności.
  • Twoje dane osobowe gromadzimy i przetwarzamy jako GOŁEMBIEWSCY SP. z o.o. SP. K., będąc jednocześnie Administratorem zbioru danych osobowych.
  • Podając dobrowolnie swoje dane masz prawo dostępu do ich treści, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, z zastrzeżeniem, że odmowa podania danych lub ograniczenie ich przetwarzania może utrudnić kontakt z Tobą.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do realizacji usługi i nie będą przetwarzane w innych celach, nie będziemy również ich używać do profilowania.
  • Dane osobowe przechowujemy wyłącznie na terenie EOG.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017. poz. 1219 t.j.).
  • Pamiętaj, że masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych.
ROZUMIEM

NAJCICHSZE SAMOCHODY. RANKING 2016

Ryk potężnego silnika to dla każdego miłośnika motoryzacji prawdziwa przyjemność. Miło jest posłuchać jak warczy czy dudni sportowy wóz lub muscle car, ale w codziennym użytkowaniu hałas nie jest sprzymierzeńcem kierowcy. Przyjemna i komfortowa jazda po mieście lub trasie, rozmowa z pasażerem, przyjemna muzyka z radia – głośny silnik sprawia, że nie możemy cieszyć się takimi rzeczami i dlatego jednym z parametrów, na które zwraca się sporą uwagę przy wyborze auta, jest właśnie poziom hałasu. W 2016 roku na rynku dostępne było wiele aut – które z nich jednak okazały się najcichsze?

najcichsze samochody 2016 ranking

Mercedes GL320 CDI

Na piątym miejscu w rankingu najcichszych aut w roku 2016 roku uplasował się niespodziewanie samochód z silnikiem diesla. I nie mówimy tu wcale o niedużym, miejskim autku – Mercedes GL320 CDI to potężny, pięciodrzwiowy SUV z trzylitrową jednostką napędową w układzie V6. Badania pokazały, że średni hałas generowany przez ten silnik to zaledwie 64,3 dB, co przy 218 koniach mechanicznych oraz momencie obrotowym na poziomie 540 niutonometrów jest doskonałym wynikiem. Idealny wybór dla miłośników dużych aut z napędem na cztery koła, którzy jednocześnie marzą o komfortowej jeździe z rodziną czy przyjaciółmi.

BMW 730d

Czwarta pozycja zasłużenie należy do kolejnego diesla – tym razem montowanego w BMW serii 7. Wersja 730d modelu E65 i E66 pracuje w oparciu o jednostkę napędową M57 produkowaną przez Bayerische Motoren-Werke AG. Sześciocylindrowy silnik wysokoprężny pochwalić może się pojemnością 2926 centymetrów sześciennych i mocą 184 koni mechanicznych przy 4.000 obrotów na minutę. Zaskoczeniem może być, że tak mocarny silnik na testach pokazał, że może zapewnić kierowcy najwyższy komfort jazdy, generując średnio 63,8 dB hałasu.

Audi A8 4.2 TDI Quattro

Wydawać by się mogło, że wraz ze spadkiem hałasu, powinna maleć też moc prezentowanych maszyn, ale praktyka pokazuje coś innego. Na trzecim miejscu w testach na najcichsze auto 2016 uplasował się Audi A8 4.2 TDI Quattro z ogromnym, ośmiocylindrowym silnikiem o pojemności ponad 4 litrów. 326 koni mechanicznych pod maską, maksymalny moment obrotowy na poziomie 650 niutonometrów, napęd na cztery koła i jedynie 63,7 dB.

Lexus LS 600h L

Zasłużone drugie miejsce zajmuje w tym rankingu najmocniejsza hybryda na rynku – Lexus LS 600h L. Ten wyjątkowy wóz pochwalić się może innowacyjnymi rozwiązaniami i bardzo ciekawym designem. Samochody hybrydowe kojarzą się zwykle z małymi, miejskimi autami nastawionymi na ekologię i niskie zużycie paliwa. Ten samochód może rozpędzić się do 250 kilometrów na godzinę, dzięki ośmiocylindrowemu silnikowi benzynowemu o mocy 445 koni mechanicznych. Pomiar hałasu włączył go do czołówki najcichszych samochodów 2016 z wynikiem 63,4 dB.

Mercedes S350 CDI

Liderem okazał się kolejny diesel – Mercedes S350 CDI wyposażony został w ośmiocylindrowy silnik widlasty o pojemności niemal 4 litrów. 320 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 730 niutonometrów sprawiają, że jest to samochód z charakterem. Jak jednak przystało na samochód klasy luksusowej, zadbano tutaj o wysoki komfort eksploatacji i wygodę kierowcy – silnik tej limuzyny pracuje z głośnością 63,3 dB.