Drogi Odwiedzający!
Musisz wiedzieć, że zbieramy o Tobie informacje i niektóre Twoje dane osobowe. Spokojnie! Wykorzystujemy je legalnie i w sposób nieszkodzący Tobie.

Dlaczego wyświetlamy tę wiadomość?

Chcemy, byś wiedział, że na naszej stronie jesteś bezpieczny!
JAK CHRONIMY I PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

  • Zapewniamy, że traktujemy dane osobowe ze szczególną starannością i przykładamy dużą wagę do ochrony Twojej prywatności.
  • Twoje dane osobowe gromadzimy i przetwarzamy jako GOŁEMBIEWSCY SP. z o.o. SP. K., będąc jednocześnie Administratorem zbioru danych osobowych.
  • Podając dobrowolnie swoje dane masz prawo dostępu do ich treści, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, z zastrzeżeniem, że odmowa podania danych lub ograniczenie ich przetwarzania może utrudnić kontakt z Tobą.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do realizacji usługi i nie będą przetwarzane w innych celach, nie będziemy również ich używać do profilowania.
  • Dane osobowe przechowujemy wyłącznie na terenie EOG.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017. poz. 1219 t.j.).
  • Pamiętaj, że masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych.
ROZUMIEM

SKUTKI GŁOŚNEJ PRACY AUTA

Hałas nigdy nie był sprzymierzeńcem człowieka – zbyt duże natężenie dźwięku może być przyczyną wielu problemów ze zdrowiem, koncentracją oraz samopoczuciem. Dotyczy to nie tylko zbyt głośnego słuchania muzyki czy dźwięku pracujących maszyn na halach przemysłowych, bo hałas towarzyszy nam w dzisiejszych czasach niemal wszędzie – również w samochodzie. Głośno pracujący silnik w połączeniu ze zgiełkiem ulicy nie jest obojętny dla kierowcy. A jakie są tego skutki?

skutki glosnej pracy auta

Jaki poziom hałasu jest szkodliwy dla człowieka?

Hałas może mieć różne natężenie i w zależności od jego poziomu odczuwamy różne – zwykle negatywne – skutki. Dźwięki poniżej 35 decybeli nie są szczególnie szkodliwe – rozmowy za ścianą, dźwięki spokojnej ulicy bez samochodów czy szelesty liści za oknem mogą czasami jedynie wpłynąć niekorzystnie na koncentrację. Dźwięki na poziomie od 35 do 70 decybeli raczej nie uszkodzą słuchu, ale już negatywnie oddziałują na człowieka – zaczynają się problemy z zaśnięciem, pojawia się podirytowanie, zmęczenie i problemy z wykonywaniem niektórych czynności wymagających skupienia. 60 decybeli to średnia wartość hałasu generowana przez pracujący silnik odkurzacza, a w pełnym ludzi lokalu dźwięk osiągać może około 70 decybeli. Powyżej tej wartości zaczynają się już prawdziwe problemy – bóle głowy, uszkodzenie słuchu, zaburzenia układu nerwowego i krążenia, kłopoty z równowagą. Ruch uliczny w mieście czy motocyklowe silniki generują hałas na poziomie 90-100 decybeli i stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia – a przecież mamy z nimi do czynienia na co dzień, jeżdżąc autem. Jeżeli dodamy do tego jeszcze głośną pracę silnika, otrzymujemy bardzo niebezpieczną kombinację.

Czy głośna praca auta może szkodzić?

Pięciominutowa jazda głośnym autem raczej nie będzie przyczyną wielkich problemów, ale przecież za kierownicą spędzamy zwykle znacznie więcej czasu. Codzienne dojazdy do pracy w korkach mogą być już przyczyną powstawania zaburzeń koncentracji, która odbija się negatywnie na wydajnej pracy i relacjach ze współpracownikami lub rodziną. Najbardziej narażeni na szkodliwy hałas są oczywiście kierowcy zawodowi, przedstawiciele handlowi i dostarczyciele, którzy niejednokrotnie spędzają pół dnia za kółkiem, ale nawet zwykły kierowca, używający auta jedynie jako środka transportu do miejsca pracy lub sklepu musi liczyć się z tym, że głośno pracujące auto nie będzie nigdy jego sprzymierzeńcem. Osobną sprawą są długie trasy – jadąc wiele kilometrów, kierowca musi walczyć ze znużeniem i monotonią krajobrazu, które nie wpływają dodatnio na koncentrację i uwagę. Jeżeli dodamy do tego duże natężenie hałasu w kabinie, to otrzymujemy warunki, które zdecydowanie zagrażają bezpieczeństwu podróży.

Czy warto wyciszyć auto?

Wyciszenie samochodu to rozwiązanie, które może znacząco poprawić komfort życia. Szczególnie polecane jest osobom, które spędzają sporo czasu za kółkiem oraz mieszkańcom wielkich miast, gdzie szkodliwy jest nie tylko dźwięk głośnej pracy silnika własnego auta, ale także uliczny zgiełk. Wyciszenie polecane jest także rodzicom, wożącym swoje pociechy do żłobków, przedszkoli i szkół – wygłuszenie pomoże niemowlakom spokojnie drzemać w trakcie podróży, a przedszkolakom zapewni ochronę słuchu przed nadmiernym natężeniem hałasu. To również inwestycja w bezpieczeństwo, dobre samopoczucie i wyższy komfort prowadzenia samochodu w każdych warunkach.