Drogi Odwiedzający!
Musisz wiedzieć, że zbieramy o Tobie informacje i niektóre Twoje dane osobowe. Spokojnie! Wykorzystujemy je legalnie i w sposób nieszkodzący Tobie.

Dlaczego wyświetlamy tę wiadomość?

Chcemy, byś wiedział, że na naszej stronie jesteś bezpieczny!
JAK CHRONIMY I PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

  • Zapewniamy, że traktujemy dane osobowe ze szczególną starannością i przykładamy dużą wagę do ochrony Twojej prywatności.
  • Twoje dane osobowe gromadzimy i przetwarzamy jako GOŁEMBIEWSCY SP. z o.o. SP. K., będąc jednocześnie Administratorem zbioru danych osobowych.
  • Podając dobrowolnie swoje dane masz prawo dostępu do ich treści, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, z zastrzeżeniem, że odmowa podania danych lub ograniczenie ich przetwarzania może utrudnić kontakt z Tobą.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do realizacji usługi i nie będą przetwarzane w innych celach, nie będziemy również ich używać do profilowania.
  • Dane osobowe przechowujemy wyłącznie na terenie EOG.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017. poz. 1219 t.j.).
  • Pamiętaj, że masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych.
ROZUMIEM

WYGŁUSZANIE AUTA A GWARANCJA

Hałas nie jest obojętny dla naszego zdrowia – zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Uliczny zgiełk, praca silnika i inne hałasy dobiegające zza okien samochodu to nic przyjemnego, dla osób, które w samochodzie spędzają wiele godzin. Dobrym sposobem na pozbycie się tego problemu jest inwestycja w profesjonalne wygłuszenie auta, ale wielu kierowców zdecydowanych na taki zabieg waha się z powodu obaw o utratę gwarancji. Czy wygłuszanie samochodu faktycznie może spowodować, że producent może zakwestionować umowę gwarancyjną?

wygluszanie auta a gwarancja

Wyciszanie a gwarancja

Montaż wygłuszenia w samochodzie nie sprawi, że stracimy gwarancję na samochód. Instalacja materiałów izolacyjnych nie powoduje żadnej ingerencji w ważne elementy elektroniczne, elektryczne czy mechaniczne auta, a tym samym nie jest w istotny sposób zmieniana jego konstrukcja. Wygłuszanie samochodu wymaga jedynie demontażu części tapicerki we wnętrzu auta, które po zakończonej operacji trafiają na swoje miejsce.

Warto pamiętać jedynie o tym, aby wyciszanie powierzyć doświadczonym fachowcom. Praca przy wyciszaniu jest dość skomplikowaną sztuką i wymaga odpowiednich narzędzi oraz znajomości tematu. Udając się do renomowanego warsztatu mamy pewność, że wykorzystane zostaną techniki i materiały odpowiadające standardom, co będzie również podstawą do zachowania gwarancji.

Gwarancja przy wyciszaniu a dyrektywy unijne

Nie dajmy się zwieść informacjom, że każda naprawa poza oficjalnym serwisem producenta może być podstawą do utraty gwarancji. Od 8 października 2010 roku zasady dotyczące przeprowadzania napraw reguluje unijna dyrektywa GVO, która daje właścicielowi prawo do wyboru miejsca serwisowania pojazdu. Oznacza to, że każda czynność wykonana przez niezależny serwis musi być potraktowana jako ważna – warunkiem jest jedynie zachowanie zgodności z technologią wskazaną przez producenta pojazdu. W przypadku wyciszania pojazdu nie ma żadnego niebezpieczeństwa odmowy gwarancji, jeżeli tylko przeprowadzimy je w profesjonalnym warsztacie. W firmie Sztuka Wyciszania wygłuszaliśmy już niemal wszystkie marki aut podczas trwającej jeszcze gwarancji producenta.